WYJAZDY NA MECZE I INNE WYDARZENIA SPORTORTOWE

Zobacz mecz na żywo. Największe stadiony i najdrożsi piłkarze w akcji !

OFERTA MECZÓW 5 NAJLEPSZYCH LIG ŚWIATA:

La liga:

Czyli inaczej Primera Division, to najwyższa klasa rozgrywego piłki nożnej w Hiszpanii. Utworzona została w 1929 roku przez Hiszpański Związek Piłki nożnej. W lidze uczestniczy 20 najlepszych dróżyn piłkarskich z całego kraju. Zespoły grają mecz i rewaną czyli 38 meczy rozgrywa każda drużyna w przeciągu jednego sezonu.

Ta ekipa, która zdobędzie największą ilosć punktór zostaje mistrzem hiszpani. Dwie drużyny z najniższym dorobkiem punktowym spradają do Segunda Division. Rokordzistą pod względem ilości meczy jest Andoni Zubizarreta, były zawodnik FC Barcelony rozegrał aż 622 spotkania. Najlepszym strzelcem na dzień dzisiejszy jest Leo Messi z 419 golami na swoim koncie.

Aktualnym mistrzem Hiszpanii jest Real Madryt, który jest numerem jeden pod względem zdobytych pucharów za 1 miejsce w lidze. Na kolejnych miejscach jest FC Barcelona oraz Atletico Madryt.

Premier League:

Nazywana inaczej Premiership, jest najwyższym szczeblem rozgrywkowym w Anglii. Przez wielu uważana za najbardziej atrakcyjniejszą i najbardziej wyrównaną ligę na świecie. Utworzona została w 1992 roku przez FA Premier League. W lidze gra 20 najlepszych drużyn w Anglii, które walczą o Mistrzostwo Anglii prawniające do gry w Lidze Mistrzów.

Graczem z największą ilością występów jest Gareth Barry, który w barwach: Aston Villi, Manchesteru City, Evertonu oraz West Bromwich Albion wystąpił aż 653 razy, przeganiając Ryana Giggsa (legendy Manchesteru United) o 21 meczy.

Aktualnym mistrzem jest FC Liverpool, który w sezonie 2019/2020 nie dał szans przeciwnikom.

Seria A:

Najbardziej defensywna liga wsród TOP 5 na świecie. Włoska Seria A została utworzona w 1929 roku przez Włoski Związek Piłki Nożnej. W rozgrywkach bierze udział 20 najlepszych drużyn z całych Włoch, które grają o tutuł Mistrza Włoch. Najsłabsze drużyny spadają o jeden level niżej do II ligi włoskiej czyli Serie B. Wśród wszystkich ekip, to Juventus Turyn jest zdecydowanym liderem pod względem zdobytych mistrzostw. Wyprzedza w tym aspekcie 2-gi A.C. Milan i Inter Madiolan o 17 tytułów mistrzowskich. Zawodnikiem z największą liczbą rozegranych spotkań jest oczywiście Gianluigi Buffon, który jest jeszcze aktywnym piłkarzem, a dokładnie bramkarzem.  Najlepszym strzelcem ligi jest Silvio Piola, który przede wszystkim w barwach Juventusu był nie do zatrzymaniai wysróbował niesamowity wynik strzelecki.

Bundesliga:

1 liga niemiecka, utworzona została w 1962 roku przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej. W sezonie każda z drużyn rozgrywa 34 mecze. Drużyny walczą o tutuł mistrza oraz o grę w Lidze Mistrzów i Europejskich Pucharach. Bundesliga została zmonopolizowana przez Bayern Monachium, który mistrzostwo zdobył aż 29 razy. Dla porównania, 2-ga w tej tabeli Borussia Dortmund tylko 5 tytułów.

Ligue 1:

Utowrzona w 1932 roku, najwyższy szczebel rozgrywkowy we Francji. 20 drużyn walczy o mistrzostwo oraz grę w Lidze Mistrzów. Najwięceł tutułów ma na swoim koncie AS Saint-Ettiene (10), który wyprzedza Olympique Marsylie oraz Paris Saint-Germain o 1 złoty medal.

CHCESZ PRZEŻYĆ NIESAMOWITE EMOCJE NA ŻYWO ?

NAPISZ DO NAS A MY STWORZYMY OFERTĘ POD TWOJE PREFERENCJĘ :)